Statuss:
Realizācijā esoši
Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās projekta plakāts

Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru ir uzsāku īstenot, Jēkabpils novada individuālo plānu digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai. Projekta līguma Nr. 4.2-17/1 .

Projekta īstenošanas pamats

Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes „Digitālā transformācija” 2.3. reformu un investīciju virziena „Digitālās prasmes” reformas 2.3.2.r. “Digitālās prasmes sabiedrības un pārvaldes digitālajai transformācijai” 2.3.2.1.i. investīcijas „Digitālās prasmes iedzīvotājiem t.sk. jauniešiem” īstenošana

Projekta mērķis:

Izmantojot digitālā darba ar jaunatni rīkus un iespējas, paaugstināt Jēkabpils novada  jauniešu līdzdalību un iesaisti brīvprātīgā darba sistēmā līdz 3% no jauniešu skaita,  un veicināt jauniešu digitālo prasmju apguvi (foto un video veidošana un apstrāde, grafiskais dizains, mākslīgā intelekta lietošana, jaunrade un radošums)  un kritisko domāšanu, lai jaunieši apgūtu patstāvīgai dzīvei un darbam nepieciešamās kompetences. Projekta ietvaros plānota arī darba ar jaunatni komandas kapacitātes stiprināšana, apgūstot digitālos rīkus, un Jēkabpils novada pašvaldības iestāžu sadarbības platformas izveide Jēkabpils novadā līdz 2025. gada beigām, brīvprātīgā darba sistēmas ietvaros.

Projekta ietvaros plānots pilnveidot  ilgtermiņa brīvprātīgā darba sistēmu Jēkabpils novada pašvaldībā, projektā iesaistot vismaz 262 unikālos Jēkabpils novada jauniešus vecumā no 13-25 gadiem.

Lai sasniegtu projekta mērķi, ir izvirzīti sekojoši uzdevumi:
Izveidot digitālo rīku mājaslapā www.jauniesivar.lv ar informāciju par brīvprātīgā darba vakancēm un iespēju jauniešiem sniegt atgriezenisko saiti.
Stiprināt pašvaldības iestāžu un jaunatnes darbinieku sadarbību brīvprātīgā darba sistēmā.
Apmācīt jauniešu neformālo grupu “Brīvprātīgā darba vēstneši”, kas 2025. gadā organizēs aktivitātes, veidos saturu un popularizēs brīvprātīgo darbu.
Izstrādāt neformālās izglītības aktivitātes, lai jaunieši attīstītu video un audio satura veidošanas, grafiskā dizaina un kritiskās domāšanas prasmes.
Radīt izglītojošu spēli “Mūsu pilsēta un tās bagātības” digitālā un papīra formātā.
Atjaunot Jēkabpils novada BJC materiāltehnisko bāzi un telpas Zasā, Salā, Viesītē, Atašienē, Aknīstē un Jēkabpilī, pielāgojot tās digitālo prasmju apguvei.

 

Projekta īstenošanas laiks ir no 2024. gada jūlija līdz 2025. gada decembrim.

Finansējuma avots:

  • Attīstības un noturības mehānisma (ANM) finansējums- 62 280,23 EUR
  • No Sadarbības partnera (pašvaldības vai pašvaldību apvienības) budžeta sedzamās PVN izmaksas- 13 079,00 EUR
  • Kopējās izmaksas- 75 359,23 EUR

 

Projekta "Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās" kopējā summa ir 3 649 430 eiro, pieejamais attiecināmais Atveseļošanas fonda finansējums ir 3 590 000 eiro. Projekts tiek īstenots Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes "Digitālā transformācija" 2.3. reformu un investīciju virziena "Digitālās prasmes" reformas 2.3.2.r. "Digitālās prasmes sabiedrības un pārvaldes digitālajai transformācijai" 2.3.2.1.i. investīcijas "Digitālās prasmes iedzīvotājiem t.sk. jauniešiem" ietvaros.

Vairāk informācijas www.jaunatne.gov.lv

“Par Atveseļošanas fondu

Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021.–2027. gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Tās mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. No Atveseļošanas fonda Latvijas tautsaimniecībā līdz 2026. gada beigām paredzēts investēt 1,97 miljardus eiro, īstenojot reformas un veicot investīcijas visos sešos Atveseļošanas fonda darbības virzienos: Klimats un enerģētika (tai skaitā REPowerEU), Digitālā transformācija, Nevienlīdzības mazināšana, Ekonomikas transformācija, Veselība un Likuma vara.

Atveseļošanas fonda reformas un investīcijas Latvijā tiek finansētas no Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma (European Commission Recovery and Resiliance Facility) budžeta līdzekļiem ar valsts budžeta līdzfinansējumu.

“Finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.”