Informācija presei Jēkabpils novads Sports
Jaunie volejbolisti

Kad tuvojās Latvijas Jaunatnes čempionāta finālspēles U15 vecuma grupas komandai, jāsaka godīgi, ka ar vietu stiprāko trijniekā jau rēķinājāmies. Jā, varbūt pat ar uzvaru, lai cik arī pārdroši tas neskanētu, jo ne vienmēr pārdrošība ir peļama- dažubrīd tā motivē, liekot saņemties, lai attaisnotu šo uzticības kredītu.

Trenera Aivja Kokina komandai jau izveidojusies stabila gaita starp Latvijas komandām mērķu virzienā un caur aktīvu darbu treniņos, vēlmi augt un pilnveidot savu meistarību, jaunie volejbolisti 11.-12.maijā Jēkabpilī kļuva par šīs sezonas Latvijas spēcīgāko komandu savā vecuma grupā. Vairāk par noslēguma spēļu norisi stāsta Aivis Kokins: ‘’Mūsu puiši bija cīnījušies visas sezonas garumā un iekļuvuši sešu labāko komandu skaitā, kuras tad arī šosezon sadalīja godalgotās vietas. Labāko sešiniekā vēl iekļuva divas Rīgas Volejbola skolas komandas, Liepājas Sporta spēļu skolas komanda, Talsu novada Sporta skolas un Dundagas apvienotā komanda, kā arī Daugavpils Sporta skolas komanda. Pirmajā dienā mūsu puiši aizvadīja pusfināla spēli pret Talsu NSS/Dundagas komandu, kuru, labi servējot un taktiski pareizi nospēlējot, uzvarēja ar rezultātu 3:0 (25:20; 25:17; 25:19), kas garantēja vietu nākošās dienas lielajā finālā. Finālspēlē pretī stājās Liepājas Sporta spēļu komanda, un tā tiešām izvērtās par fināla cienīgu spēli– pirmajā setā mūsu puiši neizturēja finālspēles spriedzi, pieļāva daudz pašu kļūdas, kā rezultātā nācās spēles pirmo setu zaudēt ar rezultātu 18:25.

Samazinot savu kļūdu skaitu un pašaizliedzīgi cīnoties aizsardzībā, nākošos divus setus izdevās uzvarēt ar rezultātiem 25:22 un 25:23. Ceturtajā setā pārāki atkal bija liepājnieki ar rezultātu 25:18, kas nozīmēja, ka šīs sezonas zelta medaļu liktenis izšķirsies piektajā setā. Tas aizritēja punkts punktā un viss izšķīrās pašā seta galotnē, kur mūsu puiši bija aukstasinīgāki garākās izspēlēs, kurās izdevās iegūt punktus no grūtām situācijām, kas rezultējās ar uzvaru piektajā setā (16:14), visā spēlē un šīs sezonas Latvijas jaunatnes volejbola čempionātā U15 vecuma grupā. Zelta medaļu spēlē uzvara ar rezultātu 3:2 un Jēkabpils Sporta skolas komandai godam nopelnīts čempionu tituls! Šāds sasniegums nav iespējams nejaušības pēc – tas ir sistemātiska, nepārtraukta un grūta darba rezultāts vairāku gadu garumā.

Paldies puišiem par izturību un mērķtiecību visu gadu garumā! Novēlu puišiem priecāties par sasniegto, taču neapstāties un tiekties vēl augstāk!’’ Latvijas jaunatnes volejbola čempioni U15 vecuma grupā– Kristers Elksnis, Kristers Navenickis, Erlends Teicāns, Kristofers Kotovičs, Daniels Bajārietis, Nikita Livča, Ernests Grudinskis, Ģirts Stradiņš, Emīls Rudzītis un Neo Andrejevs.

Informāciju sagatavoja: Ilona Žurila, Jēkabpils Sporta skolas izglītības metodiķe