Drošība
zemessardze

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs 29. jūlijā rīkoja semināru medniekiem, lai informētu par viņu iespēju iesaistīties visaptverošajā valsts aizsardzībā.

Seminārs notika Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra poligonā “Janapole” Rēzeknes novadā, kur atrodas teicama bāze teorētiskām nodarbībām un praktiskai šaušanai. Uz sarunu tika aicināti mednieki, kuri bija šogad izteikuši vēlmi iesaistīties visaptverošās valsts aizsardzības sistēmā un iesnieguši anketu, nosūtot to uz e-pastu esizemessargs@mil.lv , kā arī biedrības “Latvijas Mednieku savienība” lielāko kolektīvu pārstāvji.

Semināra gaitā medniekiem bija iespēja iegūt informāciju par Zemessardzi kā Nacionālo bruņoto spēku lielāko struktūru, par iespēju iestāties Zemessardzē vai iziet rezervistu apmācību, kā arī par profesionālā dienesta iespējām Latgalē. Bija iespēja saņemt atbildes arī par to, kā mednieki var atbalstīt savas valsts aizsardzību. Ar lielu interesi mednieki aplūkoja Zemessardzes 32. kājnieku bataljona ieroču izstādi “Can Am Bombardier”, 6x6 kvadriciklu,  kā arī “Patria” 6x6 bruņutransportieri.

Semināra lielākā daļa tika atvēlēta šaušanas treniņam izcilajā Valsts robežsardzes koledžas poligona "Janopole" 3. kategorijas atklāta tipa šautuvē. Tajā ir astoņas mērķu līnijas, kur atļauts izmantot A kategorijas automātiskos šaujamieročus, kā arī pirmās un otrās kategorijas šautuvēs atļauto veidu ieročus. Medniekiem pēc instruktāžas tika dota iespēja šaut ar 9 mm pistolēm “Glock-17”, 7.62 mm snaiperšautenēm un citiem Zemessardzes ieročiem. Mednieki uz semināru varēja ierasties arī ar saviem medību ieročiem – bisēm, karabīnēm –, un tos šajā poligonā piešaut.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Purmalis atzīst, ka mednieku loma krīzes situācijās un visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā tiek vērtēta kā nozīmīga, jo mednieki prot labi apieties ar ieročiem un izdzīvot dabā bez sadzīviskām ērtībām, viņi labi pārzina savu medību teritoriju. Līdz ar to sadarbība ar medniekiem ir jāattīsta.

2017. gada 20. decembrī Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība noslēdza vienošanos par sadarbību. Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā ir apzināti gandrīz 100 mednieku kolektīvi – LMS biedri. 29. jūlijā Janapolē notika pirmā tikšanās, kuras laika tika secināts, ka sadarbība jāattīsta ar mērķi stiprināt valsts aizsardzību. Latvijas mērogā sadarbība starp armiju un medniekiem līdz Krievijas iebrukumam Ukrainā izpaudusies dažādu kopīgu pasākumu rīkošanā, bet tur notiekošais karš liek veidot ciešāku sadarbību ar civilo vidi, stiprinot visaptverošas valsts aizsardzības jomu. Mednieku iesaistīšanās visaptverošajā valsts aizsardzībā ir brīvprātīga.

 

Papildus informācija:

Nacionālos bruņotos spēkus veido regulārie spēki, Zemessardze un bruņoto spēku rezerve. Dienests Zemessardzē ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā apgūt militārās pamatiemaņas, noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, kā arī paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās visā Latvijā un ārzemēs.

Zemessardzē nešķiro pēc dzimuma, tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar Zemessardzei atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pievienotos Zemessardzes 3. Latgales brigādei, zvaniet uz 1811, spiediet ciparu “3” vai rakstiet esizemessargs@mil.lv.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni: Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā un Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē, kā arī Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Papildus informācija tīmekļvietnē  www.esizemessargs.lv

Bruņoto spēku rezervi veido rezerves karavīri un rezervisti.

Par rezervistu var kļūt Latvijas pilsoņi bez militārās sagatavotības vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī (B1), ar dienestam atbilstošu veselības stāvokli. Tikai mobilizācijas gadījumā rezervists var tikt iesaukts aktīvajā dienestā.

Plašāka informācija un pieteikuma anketas veidlapa pieejama Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē, sadaļā “Rezerve” (https://www.mil.lv/lv/rezerve).

Papildu informācija par rezervistu militāro apmācību: tālrunis 67800270 vai e-pasts rezervists@mil.lv.