ZPR projektu plakāts

Zemgales plānošanas reģions  šogad uzsācis īstenot trīs jaunus projektus tūrisma jomā. Plānots, ka projekta ieviešanas rezultātā tiks attīstīts zudušais un vairs neredzamais kultūrvēsturiskais mantojums - ieviešot interaktīvus un digitāli pieejamus tūrisma produktus, palielināta militārā mantojuma loma tūrismā un veicināts ūdens tūrisms Latvijas – Lietuvas pierobežā.

Visi projekti īstenoti programmā Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.- 2027.gadam. Programmas mērķis ir stiprināt sadarbību starp Latvijas un Lietuvas reģioniem vairākos tematiskos virzienos, tostarp tūrismā. Jaunajos projektos uzsāktā sadarbība un aktivitātes tiks īstenotas gan Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībās, gan Latgales pierobežas pašvaldībās, kā arī Lietuvas ziemeļu pašvaldībās un iestādēs.

•           Digitāli pieejami un pievilcīgi zudušā kultūras mantojuma tūrisma galamērķi Zemgalē un Ziemeļlietuvā jeb “Reclaimed history” ir projekts, kurā izmantos modernās tehnoloģijas, lai piedāvātu unikālu pieredzi tūristiem un veicinātu bagātīgā  zudušā un vairs neredzamā kultūrvēsturiskā mantojuma atpazīstamību. Projekta ietvaros atbalstīti 20 objekti, tostarp Kokneses pilsdrupas un parks, Gārsenes pils, Čerkesas-Besparņa un Rokišķu muiža un tās apkārtne, un citi objekti Bauskas, Akmenes un Jelgavas novadā. Plānots pilnveidot un stiprināt tūrisma nozares digitālās prasmes un kompetences, organizējot apmācības un seminārus tiešsaistē un klātienē, kā arī veicināt jauno tūrisma produktu un maršruta atpazīstamību ar kopīgu maršruta karti, jaunieviesto digitālo risinājumu atklāšanas pasākumiem, kopīgu apceļošanas konkursu un publicitāti.

Plašāk par projektu: https://ej.uz/Reclaimedhistory  

 

•           Baltijas militārā mantojuma tūrisma produkta paplašināšana Lietuvā un Dienvidlatvijā jeb “Military Heritage II” ir projekts, kura pamatā ir ideja atspoguļot Baltijas valstu kopīgo vēsturi caur militārā mantojuma prizmu. Projekta partneri vēlas paplašināt Baltijas militārā mantojuma tūrisma piedāvājuma teritoriālo pārklājumu, iekļaujot objektus no Dienvidlatvijas un Lietuvas, tādējādi atklājot pilnu vēsturisko stāstījumu. Projekta mērķis ir integrēt aptuveni 300 militārā mantojuma objektus tūrisma produktā, izveidot militārā mantojuma tūrisma maršrutus un pievienot nozīmīgas, jaunas vietas kopējai tīmekļa platformai www.militaryheritagetourism.info. Šāds projekts jau īstenots sadarbībā ar Igaunijas partneriem. Līdz ar to, noslēdzoties jaunajam projektam, tiks apzināta visa Baltijas valstu teritorija un interesentiem pieejams plašs militārā mantojuma informatīvais apkopojums.

Plašāk par projektu: https://ej.uz/MilitaryHeritageII  

 

•           Ilgtspējīga ūdens tūrisma veicināšana Lietuvas-Latvijas pārrobežu reģionā, iesaistot vietējos uzņēmējus un kopienas jeb “WaterTour” ir projekts, kas paredz veicināt ilgtspējīga ūdens tūrisma principus. Projekta partneri izveidos visaptverošu tūrisma maršrutu, kas ietvers ne tikai tūrismam nepieciešamo infrastruktūru, bet arī apskates objektus, ceļotājiem nepieciešamos pakalpojumus un tūrisma informācijas centrus. Reaģējot uz pieaugošo pēcpandēmijas pieprasījumu pēc ceļojumiem dabā un pielāgotiem maršrutiem, projekta partneri uzlabos 12 ūdens tūrisma vietas: dokus, atpūtas zonas, pārvietojamās upju piestātnes, trošu prāmi u.c. Informatīvās zīmes palīdzēs tūristiem droši orientēties 12 vietās  Daugavā, Mēmelē (Nemunėlis), Dienvidsusējā, Šventojā, Aisetas ezerā, kā arī Zemgales reģionā (Latvija), Aukštaitijas reģionā (Lietuva), tostarp Labanoras, Gražutes, Anīkšču reģionālajos parkos un Biržu rajonā.

Plašāk par projektu: https://ej.uz/WaterTour   

 

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.