Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) 20.05.2020. izstrādātajā informatīvajā ziņojumā par priekšlikumiem Eiropas Savienības (turpmāk – ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda finansējuma efektīvai izmantošanai Covid-19 seku mazināšanai tika izteikti būtiski ITI projektu iesniegšanas un komisijas darbības nosacījumi, t.i., lai Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un pilsētu izveidotās integrētu teritoriālo investīciju projektu iesniegumu vērtēšanas komisijas varētu izvērtēt iesniegto projektu kvalitāti un pieņemt gala lēmumus (par projektu iesniegumu apstiprināšanu, gala atzinumu par lēmumā ar nosacījumiem ietverto nosacījuma izpildi vai projekta iesnieguma noraidīšanu) līdz 2020.gada 31.jūlijam, nepieciešams noteikt, ka projektu iesniegumu vērtēšanas ietvaros pašvaldību veiktie precizējumi projektu iesniegumos saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.–2020. gada plānošanas perioda vadības likuma 26.panta ceturto un piekto daļu) tiek pieņemti līdz 2020.gada 1.jūlijam.
Pēc iepriekš minēto gala lēmumu pieņemšanas Centrālā finanšu un līgumu aģentūra slēdz līgumus (vienošanās) ar finansējuma saņēmējiem līdz 2020.gada 31.augustam, kas ir būtiski, lai nodrošinātu precīzu informāciju par pieejamajiem ERAF finansējuma atlikumiem. Savukārt VARAM identificē SAM 3.3.1. un SAM 5.6.2. ERAF finansējuma atlikumus un uzsāk augstas gatavības projektu ideju priekšatlasi (konkursu), vienlaikus iesniedz grozījumu projektus Ministru kabineta noteikumos par SAM 3.3.1. īstenošana, kur novirza SAM 3.3.1. un SAM 5.6.2. ERAF finansējuma atlikumus SAM 3.3.1. ceturtajai atlases kārtai. SAM 3.3.1. ceturtās atlases kārtas projektu iesniegumu atlasi veic Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, tai skaitā nodrošina projektu iesniegumu vērtēšanu.
ERAF finansējuma atlikumu novirzīšana SAM 3.3.1. projektu īstenošanai ir būtiska, ņemot vērā šī specifiskā atbalsta mērķi - palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus komercdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz komersantu vajadzībām. SAM 3.3.1. ietvaros atbalsta paredzēts mazo un vidējo komersantu vajadzībām nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstībai, kas īpaši svarīgi COVID-19 seku mazināšanai reģionos, tas ļautu komersantiem uzsākt, paplašināt vai pārorientēt komercdarbību, atslogojot no nepieciešamības veikt ieguldījumus ražošanai un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamajās ēkās, teritorijās un industriālo pieslēgumu infrastruktūrā.
Ministru kabineta 2015. gada 13. oktobra noteikumi Nr.593 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.3.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām" īstenošanas noteikumi”