Izglītības iniciatīvu centrs Viduslatvijas reģionā nodrošina motivācijas paaugstināšanas un atbalsta pakalpojumu saņemšanu sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautu cilvēku grupām, balstoties uz to sociālās atstumtības un diskriminācijas veidiem:
· dzimuma (t.sk. cilvēki pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, no vardarbības cietuši cilvēki, cilvēki, kuri kopj citu ģimenes locekli, un viena vecāka ģimenes pārstāvji);
· vecuma (cilvēki pēc 50 gadu vecuma);
· invaliditātes (t.sk. bezdarbnieki ar invaliditāti, cilvēki ar invaliditāti un zemu izglītības līmeni);
· etniskās piederības (t.sk. romi un citas etniskās minoritātes).
Dalībai programmā var pieteikties gan nodarbināti, gan nenodarbināti cilvēki. Šī motivācijas programma sniedz iespēju veicināt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē:
· integrēties sabiedrībā;
· iekļauties sociālajā dzīvē;
· uzlabot savu sociāli ekonomisko stāvokli;
· veidot izpratni par savu tiesību aizstāvību;
· iesaistīties – izglītībā, apmācībā, kvalifikācijas ieguvē vai nodarbinātībā, tostarp pašnodarbinātībā.
Motivācijas programmas īstenošana notiek trijos posmos. 1.posms noslēgsies 2021.gada marta mēnesī, kurā individuālo atbalstu jau šobrīd saņem 59 personas. Programmas ietvaros šīm personām tiek piedāvāti šādi atbalsta pasākumi:
· Motivācijas programmas nodarbības par dažādām tēmām;
· Individuālās konsultācijas;
· Speciālistu konsultācijas: psihologs, jurists, karjeras konsultants u.c.
Ņemot vērā individuālās vajadzības, katram programmas dalībniekam pārmaiņu aģents izstrādā individuālu atbalsta pakalpojumu plānu.
Kopumā programma ilgst 6 mēnešus.
Lai pieteiktos motivācijas programmai nākamajos posmos un lai uzzinātu vairāk, rakstiet uz e-pastu reģionālajai koordinatorei Kristīnei Liepiņai iic.kristine@gmail.com vai zvaniet uz t. 26306704
Iepriekšējos programmas posmos esam sasnieguši labus rezultātus. Tika iesaistīti 180 dalībnieki, no kuriem 79 būtiski uzlaboja savu dzīves situāciju - atgriezās izglītībā, uzsāka darba attiecības vai pārkvalificējās.
Motivācijas programmas īstenošanas laikā dalībnieki labprāt apguva mūsu izstrādāto programmu "Bērnu aprūpe agrīnā un pirmsskolas vecumā" (40h). Pēc programmas apguves dalībniecēm ir iespēja reģistrēties bērnu aprūpes pakalpojumu sniedzēju reģistrā, kā arī sniegt bērna aprūpes pakalpojumus fiziskām vai juridiskām personām.
Programma tiek finansēta no ESF programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.1.4. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt diskriminācijas riskiem pakļauto personu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū” 9.1.4.4. projekta “Dažādības veicināšana” un Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.