Sadarbībā ar partneriem Lietuvā no Anīkšču reģionālā parka direkcijas, Jēkabpils novada pašvaldībā turpinās Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam, Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts “Starptautiskā tūristu maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide” Nr. LLI-477, akronīms STRUVE, (angļu val. project “Creation of international tourist route “ The Struve Geodetic Arc) aktivitātes. Salas kultūras namā 9. un 14.decembrī notika 16 stundu apmācību kurss tūrisma speciālistiem no Latvijas un Lietuvas "Par Strūves ģeodēziskā loka vēsturi un zinātniskiem sasniegumiem". Organizējot pasākumu, tika ievēroti spēkā esošie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, pasākums tika organizēts kā klātienes pasākums "zaļajā" režīmā.
Apmācības vadīja SIA "Balticvision Riga". Tā kā apmācības par Strūves ģeodēziskā loka punktiem ir specifiska tēma, SIA "Balticvision Riga", atbilstoši projekta nosacījumiem, pieaicināja lektorus no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inženiertehniskās fakultātes ģeomātikas nodaļas. Bez tam RTU ir organizējusi vairākas ekspedīcijas uz Strūves ģeodēziskajiem loka punktiem daudzās valstīs, tādējādi tika sniegta papildu informācija. Nodarbības "Strūves ģeodēziskais loks kā lauku tūrisma piedāvājums un izstrādes pamatprincips" un "Izziņas tūrisma produktu mārketings klientu segmentiem" vadīja lektori no Biznesa augstskolas "Turība". Otrās dienas lauka apmācību nodarbība "Strūves loka mērījumu vēsture un pieredze" notika "Taborkalna" skatu tornī. Tika sniegts ieskats par specifiskiem mērinstrumentiem, kā zemes mērīšana ir attīstīta līdz mūsdienām, kas mainīts, kādas ir jaunās metodes.
Diskusijās mācību dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka šis ir ļoti specifisks vēstures temats, kas tiešā veidā kā tūrisma produkts interesē šauru auditoriju. Taču to var veiksmīgi izmantot kā piesaistes stāstu, lai attīstītu jaunus pakalpojumus un palielinātu tūrisma plūsmu lauku reģionos, kā to jau šobrīd izcili pierāda jaunatklātais "Taborkalna" skatu tornis.
Ilgtspējīga tūrisma un mārketinga apmācības palīdzēs iesaistīto partneru tūrisma speciālistiem turpināt maršruta popularizēšanu un nākotnē iesaistīt citas valstis, kurās ir Strūves ģeodēziskā loka punkti.
Vēl vienas mācības paredzētas 2022.gadā Anīkšķos, Lietuvā.
Projekta kopējais finansējums: 850 509.70 EUR (t.sk. ERAF finansējums - 722 933.24 EUR)
Projektu līdzfinansē:
Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. - 2020. gadam
www.latlit.eu; www.europa.eu; www.facebook.com/jekabpils/
Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Jēkabpils pilsētas pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.