Pasaku stāstīšana no seniem laikiem ir bijusi ģimeni vienojoša nodarbe tumšos rudens un ziemas vakaros. Pasakas, piedzīvojumu stāstus bērniem stāstīja vecākā gadagājuma cilvēki – vecmāmiņas, vectētiņi. Pasakas, pastāsti, piedzīvojumu stāsti kalpoja kā līdzeklis dzīves pieredzes nodošanai “no mutes mutē”. Tas ir veids, kā izglītot bērnu, kas ir īpaši saistīts ar šo sabiedrību pieņemto pasauli. Pasaku terapija ir metode, kā indivīdam (bieži vien bērnam) nodot nepieciešamās morāles normas un noteikumus.
Vecākiem (ģimenei) pasaku stāstīšana, lasīšana un klausīšanās video vai audio ierakstos dod iespēju veikt audzināšanas darbu caur citu tēlu – labo varoni. Pasaku klausīšanās un stāstīšana attīsta prasmi klausīties, iegaumēt un atstāstīt, kas savukārt trenē atmiņu, prasmi uzstāties auditorijas priekšā, bagātina valodu, kas ir ļoti aktuāli mūsu jaunajai paaudzei interneta laikmetā. Ģimeniskās vērtības rodas tikai ģimenēs, kur līdzdarbojas vairākas paaudzes.
Pasākumā skanēs pasakas, neparasti gadījumi un piedzīvojumu stāsti, būs arī baisi spoku stāsti – literārajā valodā un arī dialektos ar muzikāliem iestarpinājumiem.
Pasakas stāstīs un muzikālu noskaņu radīs Inita Šalkovska un Mikus Čavarts.
Par godu Tēvu dienai aicinām tēvus iesaistīties pasaku lasīšanā. Kā arī aicinām bērnus sagatavot pārsteigumus tētiem līdz pasaku pēcpusdienai, jo pasaku pēcpusdienā notiks konkurss "Mēs ar tēti - kolosāli".
Pasākums notiks 9. septembrī pie Atašienes kultūras nama "Annas sāta" (lietus gadījumā telpās).
Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.