Hokejisti

Sestdien, 15. aprīlī, Jēkabpils Sporta hallē risinājās Jēkabpils atklātā čempionāta hokejā otrā finālcīņa starp HK “Jēkabpils” un HK “Kalupe” komandām. Līdzjutēju atbalstīta “Jēkabpils” komanda pārliecinoši ar rezultātu 7:1 pieveica kalupiešus un kļuva par pirmajiem novada čempioniem.

Spēles par zeltu notika sērijā līdz divām uzvarām, un par favorītiem tika uzskatīta “Kalupes” komanda, jo viņi pamatturnīrā tā arī nebija piedzīvojuši nevienu zaudējumu un abos mačos bija pārspējuši arī jēkabpiliešus. Pirmais savstarpējais fināla mačs abām čempionu titula pretendentēm notika 25. martā, kad daudziem par pārsteigumu jēkabpilieši rezultatīvā cīņā pretiniekus pārspēja ar 12:6. Īpaši sīvāka cīņa neizvērtās arī otrajā spēlē, 15. aprīlī, kad HK “Jēkabpils” jau pirmajā periodā ielika drošu pamatus savai uzvarai, gūstot trīs bezatbildes vārtus. Spēle noslēdzās ar mājinieku pārliecinošu uzvaru (7:1), un HK “Jēkabpils” tika kronēti kā pirmie Jēkabpils novada hokeja čempioni.

Periodu pārtraukumos notika konkurss līdzjutējiem, kā arī Latvijas Hokeja federācijas organizētā Latvijas hokeja izlases spēlētāja Ivara Punnenova spēļu krekla izloze. Savukārt pēc spēles apbalvojumus saņēma gan abas finālcīņas komandas, gan turnīra labākie spēlētāji.

HK “Kalupe” tika apbalvota ar otrās vietas kausu un sudraba medaļām, kā arī saņēma trofeju par uzvaru čempionāta pamatturnīrā.

• HK “Jēkabpils” – Kalvis Dobkevičs.

Par čempionāta labāko tiesnesi tika atzīts Kaspars Kārklinieks, bet “Hokejam.lv” specbalvu “Snaiperis” saņēma HK “Sēļi” līderis Oskars Ancītis.

Tika noteikti labākie čempionāta hokejisti:

• labākais uzbrucējs – Vitālijs Gorohovs (HK “Kalupe”);
  • labākais aizsargs – Anatolijs Leončiks (HK “Jēkabpils”);
  • labākais vārtsargs – Toms Tomovics (HK “Jēkabpils”);
  • vērtīgākais spēlētājs (MVP) – Mārtiņš Jakovļevs (HK “Jēkabpils”).

Jēkabpils novada atklātais čempionāts hokejā 2022/2023 risinājās no 2022. gada 2. oktobra līdz 2023. gada 15. aprīlim, un tajā piedalījās sešas komandas. Duelī par bronzas medaļām HK “Huligan” pārspēja HK “Madona”, turnīra tabulas piekto vietu ieņēma līdzjutēju mīluļi HK “Sēļi”, bet sesto – komanda no Madonas HK “Logi un Durvis”.

Apsveicam visus ar lieliski aizvadītu turnīru un saņemtajām balvām! Paldies dalībniekiem, līdzjutējiem, organizētājiem un atbalstītājiem!

Paldies par atbalstu Jēkabpils novada pašvaldībai, SIA “Dižmežs”, SIA “Māju koks”, SIA “Breta”, SIA “JMJ Būve”, “Hansa Lines”, SIA “Easywood” un Madonas novada pašvaldībai! Paldies par balvu fonda papildināšanu Latvijas Hokeja līgai, “Hokeja pasaule”, “Hokejam.lv” un SIA “Ripo Aisk”!

Čempionātu organizēja Jēkabpils biedrība “Sporta attīstības fonds” sadarbībā ar Jēkabpils Sporta centru.