Projektu jaunumi
32253843-
Bezmaksas informatīvs pasākums visiem Jēkabpils iedzīvotājiem “Bērns drošā vidē”

 Ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrība “DOMUS” sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību projektā “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049) Jēkabpils iedzīvotājiem šīgada martā un aprīlī organizēja pasākumu “Psihologa vadītas informatīvas lekcijas”.

Lekciju tēma -  “Stresa mazināšana, izdegšanas profilakse”, mērķis - stiprināt dalībnieku zināšanas un prasmes stresa vadībā. Lekciju cikla īstenošanā tika akcentēta atbalsta sniegšana, stipro pušu un resursu apzināšana, gūto zināšanu un prasmju praktisks pielietojums.

Lekciju ciklā tika apskatītas sekojošas tēmas:

Veselības izpratne mūsdienu sabiedrībā. Psihiskās veselības nozīme un veselību ietekmējošie faktori. Stresa mazināšanas tehnikas. Atbalsta profesijās strādājošo stress. Izdegšana, tās profilakse un garīgās veselības higiēna. Psiholoģiskā palīdzība hronisku, dzīvību apdraudošu un nespēju izraisošu slimību gadījumā. Psihosociālā atbalsta veidi, modeļi un nepieciešamība. Partnerattiecības kā psihosociālā atbalsta veids. Psiholoģiskās krīzes jēdziens, veidi un izpausmes. Psihologa iespējamā palīdzība komunikācijas pilnveidošanai – ārsts, pacients, tuvinieki. Stresa jēdziens un tā attīstība. Stresa fizioloģiskais pamats. Slimnieku un tuvinieku vajadzības. Aprūpes meklēšanas dziņa. Emociju lipīgums un stress.

Lekciju cikls “Stresa mazināšana, izdegšanas profilakse bija paredzēts visiem iedzīvotājiem, īpaši motivējot piedalīties atbalsta profesijās (cilvēks – cilvēkam profesijās) strādājošos, invalīdus, invalīdu tuviniekus, onkoloģiskos slimniekus un viņu tuviniekus”.

Lekciju ciklā notika astoņas lekcijas, katras lekcijas ilgums - 3 stundas. Lekcijas tika organizētas ZOOM platformā un tās vadīja ģimenes un audžuģimenes biedrības Domus klīniskā psiholoģe Nadežda Balode.  Katrā lekcijā piedalījās 16 – 22 dalībnieki. Dalībnieki bija ļoti apmierināti ar lekciju ciklu un norisi un organizāciju. Dalībnieku galvenie secinājumi:

•  Radās izpratne par stresa jēdzienu un zināšanas kā cīnīties ar stresu, par stresa mazināšanas tehnikām, kas piemērotas katram indivīdam;

•  Lekcijas lika aizdomāties par stresa ietekmi un kā to mazināt, dalībnieki uzsvēra lekciju vērtīgumu ikdienas dzīvē;

• Tika gūta iespēja analizēt sevi un sapratne par to, kam jāpievērš uzmanība gan sevī, gan tuviniekos un padziļinātāka izpratne par stresa dažādo ietekmi uz cilvēka organismu;

• Tika gūta iespēja analizēt stresa līmeni un izprast, kam vairāk ir jāpievērš uzmanība, un iespēja apzināties sava stresa iemeslus;

• Tika iegūta pieredze par stresa atpazīšanas metodēm;

• Tika iegūta labāka izpratne par emocionālajiem stāvokļiem, un īpaši tika izceltas lekcijas par emociju ietekmi uz organismu.

Informāciju sagatavoja Žanete Tiltiņa, Veselības veicināšanas koordinētāja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, Jēkabpils Izglītības pārvalde.

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049 "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.