IN MEMORIAM Ilmārs Knaģis

Ilmārs Knaģis (1926.14.04. -2020.11.12.)

Daudz mūžā strādāts, ciests,

Daudz citu labā ziedots.

Pār lieliem tālumiem ceļš vijies,

Nu klusā takā solis mieru rod.

(A.Balodis)

Adventa laika klusumā, mūžības ceļā devies Jēkabpils Goda pilsonis, publicists, sabiedriskais darbinieks  Ilmārs Knaģis. Viņš nodzīvoja piepildītu mūžu, kurā tika dots pārāk daudz skarbu izaicinājumu un dzīves smaguma. Neraugoties uz grūtībām, Ilmārs izturēja, ar savu neuzveicamo gara spēku un sīkstumu. Ar nepadošanos. Divreiz izsūtīts uz Sibīriju. Izcietis un pārdzīvojis piespriestos netaisnīgos pāri darījumus, Ilmārs atrada spēku, lai ne tikai runātu par to, bet kopā ar domubiedriem vairākkārt dotos uz Sibīriju ekspedīcijā. Organizēja latviešu izsūtījuma vietu apzināšanu, kopā ar domubiedriem atjaunoja piemiņas zīmes un uzstādīja tās dažādās latviešu nometinājumu vietās. Ilmārs Knaģis bija viens no fonda „Sibīrijas bērni” dibinātājiem un Latvijas Politiski represēto organizācijas izveidotājiem. Aktīvi darbojās Latvijas Politiski represēto biedrības Jēkabpils nodaļā.

Ilmārs bija kā simbols Atmodas laika spītam, cerībai un ticībai, ka Latvija būs brīva. Viņā bija dziļa mīlestība pret savu dzimto zemi. Nesalaužams un stiprs garā. Ar iekšēju spēku, talantu un gudrību apveltīts. Sirsnīgs un interesants sarunu biedrs, ar labu humora izjūtu. Apbrīnojama bija Ilmāra spēja iet līdzi laikam, interesēties un strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām.
Atsaucot atmiņā piedzīvoto un pārdzīvoto, vācot atmiņas un faktus, sarakstīja grāmatu „Bij’ tādi laiki” un „Ne mēs tos laikus izdomājām”.

Par nopelniem komunistiskā genocīda upuru piemiņas saglabāšanā 1996. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Saņēmis 1991. gada Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. 2013.gadā piešķirts Jēkabpils Goda pilsoņa nosaukums par ieguldījumu komunistiskā režīma represiju izpētē un nodarījumu publiskošanā. 2016. gada janvārī Latvijas Ordeņu brālība (LOB) par lielo ieguldījumu un aktīvo sabiedrisko darbu piešķīra Goda biedra nosaukumu.

Mēs esam pateicīgi, ka Ilmāra dzīves daļa bija Jēkabpils. Šeit bija un paliks atmiņas par viņa dzimtu, šeit dzimtas mājas un likteņupe Daugava. Tagad paliks tikai atmiņas viņa grāmatās, dokumentālajā kino un mūsu sirdīs.

Noliecam galvu Ilmāra Knaģa priekšā un pateicamies par viņa nesavtīgo devumu pilsētai un Latvijai.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība izsaka visdziļāko līdzjūtību Ilmāra Knaģa piederīgajiem, domubiedriem un draugiem. Lai gaišs Mūžības ceļš!

Atvadīšanās no I. Knaģa, ievērojot pandēmijas laikā noteiktos drošības ierobežojumus, notiks trešdien, 16.decembrī no plkst.12.30 Jēkabpils pilsētas kapličā, izvadīšana plkst. 13.00 Jēkabpils pilsētas kapsētā.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība