plakāts - teksts uz brūngani zeltaina fona, klāt logo

Lai veicinātu profesionālas mākslas pieejamību Sēlijas reģionā, biedrība Sansusī aizsāk programmu “Kamermūzikas koncerti Susējas kupolā”. Šobrīd tie būs trīs koncerti – pianistu Daumanta Liepiņa un Agneses Egliņas solo koncerti un kameransambļa Trio Fabel koncerts. Atšķirībā no Sansusī ierastās darbības, piedāvājot un popularizējot tieši laikmetīgās mūzikas programmas, šo ciklu vēlamies veidot kā “klasisko pērļu” virteni, kur programmās pārsvarā būs romantisma, baroka un klasicisma laikmeta skaņdarbi, kas tiks papildināti ar kādu romantiskāku mūsdienu komponista (piemēram, P.Vaska, A. Perta vai G. Pelēča) skaņdarbu. Tas ļaus klausītājiem, kas nav regulāri kamermūzikas baudītāji, iepazīties ar ievērojamākajiem dažādu laikmetu kamermūzikas opusiem, tādejādi, baudot izcilu priekšnesumu un mākslinieku īsu ieskicējumu par to, kas skanēs, izglītoties, savukārt tiem, kas ir jau iesvaidīti klasiskās mūzikas klausītāji, baudīt pazīstamu opusu interpretācijas Latvijas labāko profesionālo mākslinieku sniegumā. Koncerti notiks ar nepiespiestu gaisotni apveltītajā kamermūzikas skatuvē “Susējas kupols”. Ieeja koncertos par ziedojumiem.

Kā pirmais 15. jūlija pēcpusdienā būs pianista Daumanta Liepiņa solo koncerts. Jaunais pianists Daumants Liepiņš ir viens no atzītākajiem savas paaudzes mūziķiem. 2019. gadā uzvarējis prestižajā Vendom prize konkursā, iegūstot iespēju sniegt solokoncertu Verbjē festivālā un ieskaņot albumu Steinway ierakstu kompānijā. Kļuvis arī par vienu no Latvijas vadošajiem mūziķiem, 2017. gadā saņemot Lielo Mūzikas balvu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

2019. gada martā Daumants ieguva pirmo vietu Marijas Kanalsas Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā, 2018. gadā – 2. vietu Džordžes Enesku Starptautiskajā pianistu konkursā. Viņš bija arī pirmajā sešiniekā Ženēvas pianistu konkursā (2018), ieguvis īpašo Džordža Leibsona balvu un 1. vietu 8. Ziemeļvalstu pianistu konkursā (2017), 3. vietu 5. RNCM Džeimsa Motrama Starptautiskajā pianistu konkursā Mančesterā (2016) un 4. vietu un balvu par īpašu mākslinieciskumu Tbilisi Starptautiskajā pianistu konkursā Gruzijā (2017).

Līdzās solokoncertiem dažādās pasaules vietās Liepiņš uzstājies arī kopā ar Liverpūles Karaliskās filharmonijas orķestri, Helsingborgas SO, Rumānijas Nacionālo SO, Gruzijas Nacionālo SO, Kauņas SO.

Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Arņa Zandmaņa, Ingezundes mūzikas nodaļā Karlstādes Universitātē (Zviedrijā), pie prof. Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas. 2020. gada rudenī Liepiņš uzsāk savu rezidenci Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Briselē.

24. septembrī uzstāsies pianiste Agnese Egliņa. Laureāte vairākos starptautiskos konkursos, kā arī divas rezies ieguvusi Lielo mūzikas balvu – 2010. gadā kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī” un 2020. gadā kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā”. Sadarbojoties ar mūziķiem dažādos kameransambļu sastāvos, Egliņa kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem pianistiem Latvijā.

Kā soliste uzstājusies ar LNSO, atskaņojot Aleksandra Skrjabina klavierkoncertu kopā ar diriģentu Olari Eltsu un pirmatskaņojot Kārļa Lāča klavierkoncertu ar diriģentu Māri Sirmo. Sadarbojusies arī ar LSO, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori un citiem kolektīviem.

Agnese regulāri veido kamermūzikas programmas kopā ar LNSO mūziķiem: 2012./2013. gada sezonā aizsāktajā ciklā “Spēlē LNSO koncertmeistari”, mūziķe realizējusi koncertus kopā ar pūšaminstrumentu grupu koncertmeistariem – flautisti Ditu Krenbergu, obojistu Egilu Upatnieku, fagotistu Jāni Semjonovu, mežradznieku Artūru Šultu un tubistu Raivi Māguru. Tapušas koncertprogrammas “Franču sešinieks un kazas deja” (2016), “Aprēķina nakts. Šūmanis un Ščedrins” un “Virtuves Rēvija” (2017). Tāpat Egliņa kopš 2011. gada ir atzītā trio Art-i-shock dalībniece. Ar šo ansambli saņēmusi  ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons 2018” kategorijā “Gada akadēmiskās mūzikas albums”

28. oktobrī uzstāsies Trio Fabel. Mūziķu apvienība, kas apvieno trīs spilgtas Latvijas mūzikas jaunās zvaigznes, kuru koncertdzīve un studijas aizrit dažādās Eiropas valstīs- klarnetiste, Lielās Mūzikas balvas 2018 laureāte Anna Gāgane, čellists Kristaps Bergs un koncertpianiste Linda Leine. Lai arī katrs no viņiem ir apveltīts ar individuālu skatījumu uz mūziku, muzicējot kopā, viņu dažādie temperamenti savijas vienotā skanējumā. Svarīga šķautne ansambļa darbībā ir sadarbība ar komponistiem un jaundarbu pasūtīšana. Trio ir uzstājies Latvijā, Vācijā un Itālijā.

Projekts "Kamermūzikas koncerti Susējas kupolā” tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Sēlijas kultūras programmas finansējumu.