23. septembrī notika Jēkabpils novada domes sēde, kurā apstiprināja virkni nolikumu esošām, reorganizētām un no jauna izveidotām iestādēm, kā arī reglamentus vairākām iestāžu struktūrvienībām.
Pašvaldības viena no autonomajām funkcijām ir nodrošināt iedzīvotājiem sociālo palīdzību/sociālo aprūpi. Tādēļ Jēkabpils novada dome apstiprināja Jēkabpils novada domes saistošos noteikumus “Pašvaldības aģentūras “Jaunāmuiža” nolikums”. Aģentūra izveidota ar mērķi sniegt ilgstošu un īslaicīgu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju pensijas vecuma sasniegušajām personām, pirmās un otrās grupas invalīdiem, pārejām personām, kuras nonākušas krīzes situācijā, lai sniegtu tām visu nepieciešamo pamatvajadzību apmierināšanu. Aģentūras adrese ir “Pansionāts Jaunā Muiža”, Jaunā muiža, Kūku pagasts, Jēkabpils novads
Jēkabpils novada dome nolēma nodot iestādes „Salas novada pašvaldība” struktūrvienību “Salas Bērnu un jauniešu centrs” un iestādes “Viesītes novada pašvaldība” struktūrvienību “Viesītes Jaunatnes iniciatīvu centrs” jaunizveidotajai iestādei “Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centrs”, apstiprinot arī Jēkabpils novada pašvaldības bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādes “Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centrs” nolikumu. BJC īsteno interešu izglītības programmas un darbu ar jauniešiem. BJC adrese ir Brīvības ielā 258, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Jēkabpils novada dome nolēma izveidot jaunu iestādi “Jēkabpils novada Attīstības pārvalde” un apstiprināt iestādes nolikumu. Iestādes atrašanās vieta noteikta adresēs: Jaunā iela 31C, Jēkabpils, Jēkabpils novads un Rīgas iela 150A, Jēkabpils, Jēkabpils novads. Pārvalde darbs būs saistīts ar novada attīstības, investīciju piesaistes, būvobjektu uzraudzības u.tml. jautājumiem.
Jēkabpils novadā ir sešas iestādes: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Aknīstes novada pašvaldības administrācija, Jēkabpils novada pašvaldības administrācija, Krustpils novada pašvaldības administrācija, Salas novada administrācija un Viesītes novada pašvaldība, kuras reorganizējot izveidota jauna iestāde “Jēkabpils novada administratīvā pārvalde”. Šai iestādei pievienotas iestādes: “Atašienes pagasta pārvalde”, “Krustpils pagasta pārvalde”, “Kūku pagasta pārvalde”, “Mežāres pagasta pārvalde”, “Variešu pagasta pārvalde” un “Vīpes pagasta pārvalde”, Aknīstes novada dzimtsarakstu nodaļa. Tika apstiprināts arī iestādes nolikums, tādējādi nodrošinot domes pieņemto lēmumu izpildi, kā arī nodrošinot domes darba organizatorisko un tehnisko apkalpošanu un tiks nodrošināta pagastu un pilsētu pārvalžu darbība.
Pašvaldības viena no autonomajām funkcijām ir gādāt par iedzīvotāju izglītību. Lai īstenotu savas funkcijas izglītības jomā, pašvaldība nolēma uzturēt Jēkabpils novada Izglītības pārvaldi, apstiprinot arī tās nolikumu un nosakot mērķi īstenot pašvaldības funkcijas izglītības jomā, nodrošināt stratēģiski izplānotu mūžizglītības procesa attīstību, gādāt par iespēju novada iedzīvotājiem iegūt pieejamu un kvalitatīvu izglītību, sniegt organizatorisku un metodisku palīdzību izglītības iestādēm. Iestādes atrašanās vieta noteikta Draudzības alejā 26, Jēkabpils, Jēkabpils novads un Rīgas iela 150, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Lai rūpētos par kultūru un sekmētu tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu, dome uz esošo iestāžu bāzes nolēma izveidot Jēkabpils novada Kultūras pārvaldi, reorganizējot/apvienojot iestādes “Jēkabpils novada Kultūras pārvalde”, “Jēkabpils Kultūras pārvalde”, “Mežāres kultūras nams”, “Atašienes kultūras nams”, “Krustpils pagasta kultūras nams”, “Zīlānu kultūras nams”, “Antūžu kultūras nams”, “Variešu kultūras nams”, “Vīpes pagasta klubs” un “Viesītes kultūras pils”. Dome apstiprināja Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes nolikumu, Pārvaldes adrese ir: Rīgas iela 150, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Bibliotēku likumā noteikts, ka pašvaldības bibliotēku dibina, reorganizē un likvidē attiecīgā pašvaldība, ņemot vērā Latvijas Bibliotēku padomes atzinumu. Jēkabpils novada dome nolēma izveidot iestādi “Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka” un apstiprināt tās nolikumu. Minētajai iestādei nolemts nodot Jēkabpils galveno bibliotēku, Jēkabpils pilsētas bibliotēku, Valdemāra Ancīša Aknīstes bibliotēku, Gārsenes bibliotēku un Asares bibliotēku, Ābeļu bibliotēku, Dignājas bibliotēku, Dunavas bibliotēku, Kalna bibliotēku, Leimaņu bibliotēku, Rubeņu bibliotēku, Zasas bibliotēku, Salas bibliotēku, Biržu bibliotēku, Sēlpils 1.bibliotēku, Sēlpils 2.bibliotēku; Saukas pagasta Saukas bibliotēku, Saukas pagasta Lones bibliotēku, Rites pagasta Rites bibliotēku, Elkšņu pagasta Elkšņu bibliotēku, Viesītes bibliotēku, Krustpils pagasta bibliotēku, Kūku bibliotēku, Zīlānu bibliotēku, Mežāres bibliotēku, Variešu bibliotēku, Vīpes pagasta bibliotēku un Atašienes bibliotēku. Jēkabpils novada Galvenā bibliotēka veic pasaules kultūras mantojuma - iespieddarbu, elektronisko izdevumu, rokrakstu un citu dokumentu uzkrāšanu, sistematizēšanu, kataloģizēšanu, bibliografēšanu un saglabāšanu, kā arī nodrošina tajā esošās informācijas publisku pieejamību un tās izmantošanu. Bibliotēkas adrese ir: Rīgas iela 212, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Tūrisma likumā ir noteikti pienākumi pašvaldībām veicināt un attīstīt tūrisma objektu saglabāšanu, ilgtspējīgu attīstību un iespējas tos izmantot tūrisma vajadzībām, veicināt kultūrizglītojošo darbu tūrisma jomā un piedalās tūrisma informācijas centru, punktu un stendu izveidošanā un finansēšanā. Lai attīstītu tūrismu Jēkabpils novadā, dome nolēma izveidot iestādi “Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centrs”, apstiprinot arī iestādes nolikumu un nododot pārziņā bijušā Aknīstes novada tūrisma informācijas punktu. TIC adrese būs Rīgas ielā 150, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Jēkabpils novada dome nolēma apstiprināt iestādes “Jēkabpils Vēstures muzejs” nolikumu, tās pārziņā nododot Aknīstes novadpētniecības muzeju un struktūrvienību “Gārsenes pils”, Sēlijas prasmju muzeju un Amatniecības centru “Rūme”. Jēkabpils Vēstures muzejs rūpējas par Jēkabpils novada un tās apkārtnes pagātnes garīgo un materiālo vērtību, kā arī mūsdienu vēstures liecību vākšanu, saglabāšanu un izpēti. Muzeja adrese ir Rīgas iela 216B, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Tāpat Jēkabpils novada dome nolēma apstiprināt iestādes “Viesītes muzejs “Sēlija”” nolikumu. Muzeja mērķis ir apzināt, vākt, glabāt, pētīt un popularizēt liecības par Jēkabpils novada vēsturi, parādot Sēlijas kultūrvēsturiskā novada savdabību un īpašo nozīmi Latvijas kultūrvidē. Struktūrvienības: Mazā Bānīša komplekss, Paula Stradiņa skola, Mārtiņa Buclera fotogrāfijas kabinets. Muzeja adrese ir A. Brodeles iela 7, Viesīte, Jēkabpils novads.
Viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir piedalīties sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, kā arī apkarot žūpību un netiklību. Tāpēc Jēkabpils novada dome nolēma apstiprināt “Jēkabpils novada pašvaldības policija” nolikumu, pienākumos nosakot aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības, pašvaldības un valsts intereses no noziedzīgiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem. Pašvaldības policijas adrese ir Brīvības iela 45, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Pašvaldības viena no autonomajām funkcijām ir nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu. Lai sporta pakalpojuma sniegšanu organizētu pēc iespējas tuvāk iedzīvotājiem un, lai vienveidotu pakalpojuma sniegšanas standartu, iestādē “Jēkabpils Sporta centrs” ir apvienoti sporta organizatori, kuri ir Jēkabpils novada pašvaldībā iekļauto bijušo Viesītes, Salas un Jēkabpils novados. Jēkabpils Sporta centra struktūrā ir izveidotas jaunas amata vienības Jēkabpils novada pašvaldībā iekļauto bijušo Aknīstes novada un Krustpils novada teritorijās. Jēkabpils novada dome nolēma apstiprināt iestādes nolikumu. Centra adrese ir Brīvības iela 289B, Jēkabpils, Jēkabpils novads.
Jēkabpils novada dome pieņēma virkni reglamentu, kas nosaka iestāžu struktūrvienību tiesības un darba organizāciju. Tika pieņemti reglamenti šādām iestādes “Jēkabpils novada administratīvā pārvalde” struktūrvienībām: Jēkabpils novada būvvaldei, Jēkabpils novada administratīvo teritoriju nodaļai, Jēkabpils novada Dzimtsarakstu nodaļai, Grāmatvedības nodaļai, Finanšu ekonomikas nodaļai, Klientu apkalpošanas nodaļai, Personāla vadības nodaļai, Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļai, Informācijas tehnoloģiju nodaļai, Iepirkumu nodaļai, Juridiskai nodaļai, Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļai, kā arī Audita un kvalitātes vadības nodaļai.
Pieņemtie lēmumi stājas spēkā 2022.gada 1.janvārī.