Informācija presei Projektu jaunumi
Projekts "Atgūtā vēsture"
Logo pie projekta

 

Projekta “Reclaimed history” galvenais mērķis ir “atdzīvināt” zudušo kultūras mantojumu ar dažādiem digitāliem risinājumiem. Projektā iesaistītie partneri no Zemgales un Ziemeļlietuvas, kas 20 tūrisma objektos, tostarp Kokneses pilsdrupās un parkā, Gārsenes pilī, Čerkesas-Besparņa un Rokišķu muižā un tās apkārtnē, un citos objektos Bauskas, Akmenes un Jelgavas novadā īstenos dažādus mūsdienīgus digitālos risinājumus, kas ļaus iepazīt šo vietu reiz zudušo vēsturi.

25. un 26. septembrī Jēkabpils novada pašvaldības un Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centra pārstāves kopā ar pārējiem projekta partneriem tikās Paņevēžā (Panevėžys), Lietuvā, kur apsprieda projekta progresu, kā arī iepazina šīs pilsētas un apkārtnes tūrisma objektus, kuros jau ieviesti dažādi digitālie risinājumi.

Pirmajā dienā kultūras un mākslas centrā “Pragiedruliai”, kas ir arī mākslinieku rezidence, projekta partneri prezentēja savus paveiktos darbus un pārrunāja turpmākās projekta aktivitātes. Dalībniekiem bija iespēja izstaigāt Skaistakalnis parku, kurā paredzēts izvietot 12 pieturas punktus ar dažādiem digitāliem risinājumiem, kas apmeklētājiem ļaus izzināt parka vēsturi. Tāpat dalībnieki apmeklēja lietuviešu režisora Joza Miltinia (Juozas Miltinis) memoriālo dzīvokli, kur bija iespēja apskatīt vairākus mūsdienīgus risinājumus, kas ļauj izzināt personas daiļradi un dzīvesgājumu. Dienas noslēgumā dalībnieki devās uz jauno tūrisma objektu “Stasys Museum”, kur apskatāmi daudzveidīgi laikmetīgās mākslas objekti, gleznas, miniatūras. Muzejā atrodas arī pilsētas tūrisma informācijas centrs, kura viens no izaicinājumiem ir atrast veidus, tajā skaitā, digitālus risinājumus, kā labāk prezentēt pilsētas tūrisma piedāvājumu.

Otrajā dienā projekta partneri apmeklēja pilsētas bibliotēku, kurā ieviests digitālais katalogs, kā arī grāmatu pakomāts. Dalībnieki viesojās arī Paņevežas vēstures muzejā, kur apkārtnes vēstures izzināšanai izmanto audio-vizuālos risinājumus, skārienjūtīgus ekrānus, interaktīvas spēles. Tikšanās noslēgumā projekta partneri devās ārpus Panevēžas uz Krekenavas reģionālā parka apmeklētāju centru, kur izstādīta mūsdienīga, izglītojoša ekspozīcija par reģionālās dabas daudzveidību. Centrā ir iespējams aplūkot parka ainavas virtuālās realitātes brillēs, kā arī caur video stāstiem un spēlēm interaktīvos stendos uzzināt par dažādiem dabas procesiem, iepazīt vietējos augus un dzīvniekus.

Nākamā gada martā projekta partneri dosies līdzīgā pieredzes apmaiņas vizītē uz Jēkabpils novadu, lai apmeklētu tūrisma objektus, kuros izmantoti digitāli risinājumi.

Projektā tuvākajā laikā ir paredzētas tiešsaistes teorētiskas un arī klātienes praktiskās apmācības Bauskā un Jēkabpilī digitālo prasmju uzlabošanai un tūrisma objektu un pakalpojumu popularizēšanai.

Projekts Nr. LL-00061 Digitāli pieejami un pievilcīgi zudušā kultūras mantojuma tūrisma galamērķi Zemgalē un Ziemeļlietuvā/ Reclaimed history tiek īstenots Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas programmas 2021.-2027.gadam ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 752 295,17 EUR (t.sk. Jēkabpils novada pašvaldības finansējums ir 75 027 EUR).

Vairāk par projektu iespējams uzzināt: 

https://www.jekabpils.lv/lv/projekts/digitali-pieejami-un-pievilcigi-zudusa-kulturas-mantojuma-turisma-galamerki-zemgale-un-ziemellietuva

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Jēkabpils novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Jēkabpils novada pašvaldības
Attīstības pārvalde
Projektu vadības nodaļa