Jēkabpils lūši volejbola komanda

Par “Cewood” Latvijas kausa uzvarētājiem svētdien Rīgā kļuva SK “Jēkabpils Lūši”, kuri ar 3-0 (25:23, 26:24, 25:20) apspēlēja “Ezerzeme”/DU volejbolistus.

Pirmo punktu spēlē ar “eisu” guva Jānis Jansons, taču pēc Devida Žolneroviča uzbrukuma daugavpilieši panāca 4:1, pēc vēl viena viņa uzbrukuma – 7:2, bet pēc netveramas serves – 9:3. Tomēr “Lūši” lēnām samazināja starpību, Zigurdam Adamovičam uzbrukumā panākot līdzsvaru (17:17). Pēc diviem Iļjas Makarova uzbrukumiem “Ezerzeme”/DU izvirzījās vadībā ar 20:18, taču pēc Mārča Obrumana pieprasītā pusminūtes pārtraukuma jēkabpilieši guva četrus punktus pēc kārtas, divus atrodot blokā, un pēc Jāņa Medeņa uzbrukuma uzvarot setu ar 25:23.

Otro setu jau labāk sāka SK “Jēkabpils Lūši” volejbolisti, pēc Medeņa uzbrukuma panākot 4:0. Daugavpilieši lēnām tuvojās rezultātā, taču, pēc Medeņa kļūdas rezultātam kļūstot 6:5 jēkabpiliešu labā, uz Medeņa kājas bloķējot uzlēca Ēriks Voroņko, kurš bija spiests atstāt laukumu. Pēc Sanda Vilcāna “eisa” daugavpilieši pirmoreiz setā izvirzījās vadībā ar 14:13, bet seta turpinājumā neviena no komandām nespēja iegūt lielāku pārsvaru par vienu punktu, šo ritējumu laužot Eduardam Stieģelim, kurš ar uzbrukumu pielika punktu setam – 26:24.

Trešajā setā pēc Dmitrija Meinerta uzbrukuma “Ezerzeme”/DU bija guvusi pirmos divus punktus setā, taču Marats Selivanovs ar uzbrukumu rezultātu izlīdzināja (2:2), bet uz Vilcāns gūtu punktu uzbrukumā, “lūši” atbildēja ar četriem punktiem, pēc Armanda Āboliņa uzbrukuma izvirzoties vadībā ar 6:3. Seta turpinājumā jēkabpilieši saglabāja viena līdz trīs punktu vadību, līdz Armands Rokjāns ar diviem rezultatīviem uzbrukumiem pēc kārtas panāca neizšķirtu (16:16). Tomēr “status quo” tūlīt izjauca Āboliņš, kurš vispirms guva punktu ar uzbrukumu, bet pēc tam ieservēja “eisu”, panākot 18:16. Atspēlēties “Ezerzeme”/DU neizdevās, punktu mačam ar uzbrukumu grūtā situācijā pieliekot Adamovičam.

Jēkabpils komandā 17 punktus guva Medenis, 12 punktus sakrāja Adamovičs, pa 10 punktiem – Āboliņš un Stieģelis, kurš uzbrukumā realizēja 10 no 14 iespējām. Savukārt cēlājs Jānis Jansons sešus no deviņiem punktiem guva ar netveramām servēm, divus – ar bloku, kā arī guva punktu vienīgajā uzbrukumā.

Daugavpiliešiem Rokjāns sakrāja 15 punktus, bet 12 punktus guva Sandis Vilcāns, kurš kopā ar Jāni Jansonu tika atzīti par labākajiem savās komandās.

“Uzvara trijos setos ir neliels pārsteigums. Pirmais un otrais sets bija ļoti sīvs – viena bumba šur vai tur, un varēja būt savādāk. Par to, ka mēs gribējām uzvarēt un varējām, tas ir skaidrs, un 3-0 nemaina lietas būtību. Galvenais ir tituls,” pēc uzvaras LTV7 tiešraidē teica SK “Jēkabpils Lūši” treneris Mārcis Obrumans. “Šodien mēs pietiekami agresīvi servējām, kaut gan paši uzņemšanā nedarbojāmies tik labi. Un uzbrukumu procents mums bija pietiekami labs. Ne pirmo reizi ar viņiem spēlējam, un katrs pretspēlētājs ir ļoti labi zināms, tā kā pirms spēles īpašas shēmas nebija jāzīmē.”

“Šosezon Baltijas līgā diezgan daudz spēļu esam zaudējuši, bet uz to mēs šoreiz nekoncentrējāmies. Pēdējo divu nedēļu laikā koncentrējāmies tikai uz kausu. Vakardienas spēle mums deva pozitīvo lādiņu, ka mēs tomēr varam un neesam ar pliku roku ņemami. Un tās emocijas, pozitīvo vilni mēs noturējām līdz šodienas spēlei. Bet 3-0 – pats esmu pārsteigts,” spēles emocionālo fonu uzsvēra cīņas rezultatīvākais dalībnieks Jānis Medenis.

Par uzvarētājām sieviešu finālā kļuva RVS/LU volejbolistes, kuras ar 3-0 (25:21, 25:18, 25:9) pieveica VK “Jelgava”.

“Cewood” Latvijas kausa ieguvēji izcīnīja tiesības startēt Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) organizētajās Eiropas kausu izcīņas sacensībās 2024./2025. gada sezonā, ja Latvijas Volejbola federācijai (LVF) tiks piešķirtas dalības kvotas.

Latvijas kausa izcīņas volejbolā ģenerālsponsors ir “Cewood” – Latvijas uzņēmums ar rūpnīcu Jaunlaicenē, kas ražo pasaulē plaši izmantotas koka ēveļskaidu plātnes. Tās ir īpaši piemērotas griestu un sienu apdarei, piedāvājot vairākas priekšrocības: 100% dabisku izcelsmi, efektīvu trokšņa absorbciju, uzlabotu telpas akustisko komfortu un mikroklimatu. Tas ir izmaksu ziņā efektīvs griestu un sienu apdares risinājums, kas ir ātri un ērti uzstādāms, kā arī ilgstoši lietojams. Uzņēmums pievērš lielu uzmanību, lai plātnes sastāvētu tikai no dabiskām visaugstākās kvalitātes sastāvdaļām, kas tiek iegūtas videi draudzīgā veidā. Plātnes visā pasaulē bieži tiek izmantotas arī sporta būvēs, hallēs, skolu sporta zālēs, tāpēc uzņēmums ar prieku atbalsta Latvijas kausu volejbolā.