Ar “Jēkabpils U19” uzvaru noslēdzies Jēkabpils čempionāts basketbolā

Sestdien, 29. augustā un svētdien, 30. augustā Jēkabpils sporta namā risinājās Jēkabpils čempionāta basketbolā izšķirošās cīņas. Sestdien, 29. augstā, pirmajā pusfināla cīņā “Jēkabpils U19” ar rezultātu 78:43 pieveica “Jēkabpils U15”  basketbolistus. Otrajā pusfināla spēlē cīnījās BK “Dzintars” un “NDB Timber”, un ceļazīmi uz finālu ar rezultātu 83:71 izcīnīja “Dzintars”. Čempionātu noslēdzošā diena iesākās ar cīņu par piekto vietu starp “Izika BA” un ”Jēkabpils U17 komandām. Sīvā cīņā piekto vietu ieguva “Jēkabpils U17” basketbolisti (71:67). Bronzas cīņas starp “Jēkabpils U15” un BK “Dzintars” pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgi (25:23 BK “Dzintars” labā). Bet turpmākajā spēle “Dzintars” arvien vairāk demonstrēja savu pārspēku un beigu beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 94:65.

Finālmaču starp “Jēkabpils U19” un “NDB Timber” jaudīgāk iesāka pirmie, otrās ceturtdaļas vidū sasniedzot 20 punktu pārsvaru (34:14). Tomēr “NDB Timber” “nemeta plinti krūmos” un lēnām deldēja pārsvaru līdz trešās ceturtdaļas izskaņā abas komandas vairs šķīra tikai viens punkts (55:54 “Jēkabpils U19” labā). Noslēdzošā ceturtdaļa tikai aizvadīta sīvā cīņā. Pusotru minūti līdz mača beigām “NDB Timber” izrāvās vadībā – 72:70. Bet pēdējais čempionāta rezultatīvais metiens tomēr piederēja “Jēkabpils U19” spēlētājam Adrianam Valteram Čiekuram, kurš iemeta uzvaras metienu – 76:74. Kā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs tika apbalvots Reinis Ermansons (“NDB Timber”), sekmīgākais rezultatīvo piespēļu dalītājs – Edgars Leja (“NDB Timber”), veiksmīgākais atlēkušo bumbu izcīnītājs – Artis Izotovs (“IZIKA BA”).

Čempionāta vērtīgākā spēlētāja titulu ieguva Adrians Valters Čiekurs (“Jēkabpils U19”).

Simboliskajā pieciniekā tika iekļauts Matīss Indriksons (“Jēkabpils U19”), Edgars Leja (“NDB Timber”), Reinis Ermansons (“NDB Timber”), Ritvars Zalāns (“Jēkabpils U19”) un Kristers Tumšs (BK “Dzintars”).