No šī gada 13.jūnija līdz 24.jūnijam Jēkabpils novada iedzīvotāji varēja piedalīties socioloģiskā aptaujā ar mērķi noskaidrot sabiedrības vajadzības, intereses un vēlmes Jēkabpils Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves teritoriju ainavu tematiskā plānojuma izstrādē. Anketa bija pieejama gan Jēkabpils novada mājaslapā, Jēkabpils sporta centra mājaslapā, sociālajos tīklos un arī papīra formātā – pašvaldības domes ēkā.
Kopumā aptaujas anketu aizpildīja 423 respondenti, no tiem 35 personas anketu pildīja papīra formātā.
Anketas rezultāti vēsta, ka respondenti Mežaparka teritoriju un Radžu ūdenskrātuves teritoriju apmeklē vismaz vienu reizi nedēļā, vakaros un pēcpusdienās, visos gadalaikos, bet biežāk – vasarā.
Teritorijas apmeklētāji visbiežāk dodas pastaigā pa Mežaparka takām, peld Zilā karoga peldvietā, dodas ar bērniem uz rotaļu laukumiem, kā arī pārvietojas pa Mežaparka teritoriju pastaigājoties, braucot ar velosipēdu vai citādi, atpūšoties kopā ar ģimeni, draugiem.
Respondenti anketā norāda, ka, viņuprāt, Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves teritorija ir pietiekami pieejama – ir norādes uz galvenajām ieejām, informatīvie stendi ir izvietoti un ir vides pieejamības risinājumi cilvēkiem ar invaliditāti. Visbiežāk minēto teritoriju respondenti sasniedz, atbraucot ar personīgo transportu, velosipēdu vai atnākot ar kājām. Tas norāda uz vietas nozīmību ne tikai tuvu dzīvojošiem iedzīvotājiem, bet arī attālāk dzīvojošiem.
Kā identitātes jeb atpazīstamības zīmi lielākā daļa respondentu atzīmēja “veselīgs un sportisks dzīves veids” un “atpūta pie ūdens”.
Uz jautājumu, kā uzlabot drošību Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves teritorijā, respondenti ierosinājuši ierīkot apgaismojumu ap Radžu ūdenskrātuvi un Mežaparka teritorijā, kā arī ierīkot videonovērošanas sistēmu. Savukārt kā riskus, attīstot teritorijas atpūtas piedāvājumu klāstu, respondenti min atpūtnieku radīto atkritumu daudzumu un nekontrolētu vandalismu.
Savukārt labiekārtojuma elementus, ar ko būtu jāpapildina Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves teritoriju, respondenti min atpūtas nojumes (lapenes), atpūtas būvi uz ūdens (pontoni), brīvdabas estrādi, kurā varētu norisināties koncerti vasarā vai apbalvošanas ceremonijas pēc fizisko aktivitāšu sporta spēlēm, tāpat arī vēlētos, lai bērnu laukumi ir papildināti ar rotaļu iekārtām bērniem, kā arī pārējā teritorija – ar apgaismojuma laternām, atkritumu urnām, atpūtas soliņiem.
Vēl aptaujas anketā lielākā daļa respondentu norāda, ka Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves teritorijā turpmākā attīstībā jākoncentrējas uz līdzsvaru starp esošām dabas vērtībām un sabiedrības rekreācijas vajadzībām un interesēm, tas ir, jāveido jaunus mūsdienīgus rekreācijas infrastruktūras objektus, kā, piemēram, asfaltētu veloceliņu, apgaismotas pastaigu takas, labiekārtotus atpūtas laukumi, u.c., un jānodrošina optimāli apstākļi dabas vērtību aizsardzībai un saglabāšanai.
Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars: “Tematiskā plānojuma Mežaparka un Radžu ūdenskrātuves attīstībai izstrāde tiks turpināta, ņemot vērā iedzīvotāju vēlmes, kas atspoguļojās aptaujas rezultātos. Tiks sagatavoti priekšlikumi teritorijas turpmākai attīstībai, kas ietvers esošo atpūtas zonu uzlabošanu un jaunu atpūtas vietu izveidi. Ap Radžu ūdenskrātuvi tiks plānota arī apgaismota gājēju un veloceliņa izbūve.”