Ar maigo pavasara ziedu smaržu piepildīts un skanīgām putnu dziesmām pieskandināts rit saulainais un cerību pilnais mācību gada pēdējais posms, kad, kā allaž, visi kopā vērtējam paveikto un kavējamies atmiņās par spilgtākajiem šī mācību gada notikumiem.
Visa mācību gada ietvaros izglītojošās aktivitātēs Antūžu pamatskolā attīstītas izglītojamo prasmes, mērķtiecīgi virzoties uz nolūku īstenošanu, lai katrs, atbilstoši spējām, kļūtu par atbildīgu un aktīvu sabiedrības dalībnieku, personību ar pašapziņu, kurš ciena un rūpējas par sevi un citiem. Patlaban ir piemērotākais laiks uzslavēt skolēnus, kas čakli un apzinīgi mācījušies, piedalījušies interešu izglītības pulciņu darbā, projektos un konkursos. Ir gandarījums gan par maziem, pavisam vienkāršiem ikdienišķiem sasniegumiem, gan arī par drosmi mēģinājumos uzvarēt Latvijas Speciālās Olimpiādes sacensībās, kas rezultējusies pat ar godalgotām vietām krosā, vieglatlētikas, futbola un florbola sacensībās.
Biedrība “Laikmetīgās mākslas centrs” mūsu skolu izvēlējās kā vienu no sadarbības partneriem projekta “Mākslinieks ir klātesošs. Mākslas rezidences skolās” īstenošanā. Šo projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Māksliniece Anda Lāce kopā ar skolēniem iepazina laikmetīgo mākslu, attīstīja izpētē un savstarpējā sadarbībā balstītas idejas, kas rezultējas kolektīvos laikmetīgās mākslas darbos, kas tiks izrādīti Starptautiskajā laikmetīgās mākslas festivālā SURVIVAL KIT 14. Savukārt skolotāji kopā ar Latvijas māksliniekiem un mākslinieku kolektīvu TENTHAUS no Oslo (Norvēģija) īpašā mentoringa programmā ieguva pieredzi un praktiskus ieteikumus, kā strādāt ar skolēniem un sadarboties ar māksliniekiem ilgtermiņā. Skolēnu sirsniņām straujāk pukstēt liek gaidāmais patīkamais notikums, kad visi projektā iesaistītie mākslinieki un aktīvākie skolēni satiksies arī vasaras nometnē 2023. gada vasarā Valmierā.
Sagatavojot priekšnesumus skolas pasākumiem, skolēni guva interesēm atbilstošu pieredzi arī Jēkabpils novada pašvaldības finansiāli atbalstītajās interešu izglītības nodarbībās. Skolotājas Māras Bojāres vadītajā teatrāli dramatiskajā pulciņā “Saspēle” konkrētā darbībā skolēni iepazina sevi, savas spējas publiski uzstāties. Pulciņa nodarbībās vairāk sanāca darboties ar teatrālo prasmju izkopšanu - runas izteiksmīgumu, kustību plastiskumu, atmiņas trenēšanu, kā arī, izspēlējot dažādas momentlomas spēļu variācijās. Dziesmu un deju iestudēšana praktizēta skolotājas Maritas Vaivodes organizētajās muzikālajās darbnīcās “Nāc un spēlē orķestrī”, pulciņa “Muzikālais karuselis” un vokālā ansambļa “Varavīksne” nodarbībās apgūtais ne tikai bagātināja skolas pasākumus, bet arī stiprināja pārliecību par to, ka skaņu rīku organizēta spēle un ritma pavadījuma veidošana nostiprina dalībniekos disciplīnu, atbildības sajūtu, iedrošina radoši darboties un gūt gandarījumu par paveikto. Skolotāja akcentē, ka mūzikas nodarbībām ir nozīmīga vieta ikviena skolēna personības attīstībā, kultūrvides veidošanā un latviskās identitātes saglabāšanā. Muzicēšana rada pozitīvas emocijas, gandarījumu un stiprina cilvēciskas attiecības.
Lietpratības konkursu organizēšana mūsu skolā ir izveidojusies kā jauka tradīcija, kuras realizēšanā tiek aktualizēta un popularizēta lietpratības nozīme praktiskajās situācijās bērniem un jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem un profesionālās kompetences pilnveidošana pedagogiem. Šogad aprīlī rīkotajos konkursos uzņēmām ciemiņus no Rēzeknes novada speciālās pamatskolas, Dzelzavas speciālās pamatskolas, Smiltenes novada speciālās pamatskolas, Medumu speciālās pamatskolas, Rīgas 3.pamatskolas, Jēkabpils 2.vidusskolas, Aknīstes vidusskolas, Viesītes vidusskolas, Ābeļu pamatskolas un no Biržu pamatskolas. Tās bija pozitīvu emociju piepildītas dienas, kurās gan skolēni, gan skolotāji iedvesmojās, līdzdarbojās, uzmundrināja un atbalstīja, dažādos kontekstos pārbaudīja un novērtēja katra veikumu. Protams, ka visi dalībnieki saņēma arī pateicības dāvaniņas, kuras bija sagatavojuši Antūžu pamatskolas interešu izglītības pulciņu “Rokdarbi”, “Garšu pasaule”, “Mazais amatnieks” un “Kokapstrāde” dalībnieki skolotāju Ludmilas Lalovas, Jolantas Raubiškas un Andra Kupča vadībā, savukārt cienasta galda klāšana, kā ierasts, tika uzticēta arodizglītības “Ēdināšanas pakalpojumi” 1.kursa izglītojamajiem un viņu skolotājai Ivetai Zemītei.
Mūsu skolas saime pateicas Jēkabpils novada pašvaldībai, programmas "Latvijas skolas soma" radošajai komandai, biedrībai “Laikmetīgās mākslas centrs”, visiem sadarbības partneriem, kuri raduši iespēju brīvprātīgi iesaistītes dažādu projektu īstenošanā. Lai arī viņi izjūt gandarījumu par paveikto, vēlamies nosūtīt cieņpilnus pateicības vārdus ne tikai par iespēju apgūt slidošanas prasmi Jēkabpils sporta halles ledus laukumā, par izzinošajām un pārsteigumiem bagātajām ekskursijām Jēkabpils Vēstures muzejā un Brīvdabas nodaļā "Sēļu sēta", kur katrs izglītojamais tika iedrošināts iesaistīties radošajās darbnīcās, par mākslas nozares speciālistu komandas aktivitātēm Māras Žeikares vadībā, kas mūs prasmīgi un ar lielu atbildības sajūtu iepazīstināja ar laikmetīgās mākslas aspektiem un radošajās klātienes nodarbībās lika sajusties kā īstiem māksliniekiem, bet arī sakām sirsnīgu PALDIES mūsu skolas draugiem no Plātņu nama "Gaigalava", SIA "McAbols dizains un druka”, SIA “Latvāņi” un “TECHNOLOGY&SOLUTIONS GROUP” par ziedojumiem mācību procesa dažādošanai. Jūsu atbalsts ir ļoti nozīmīgs mācību priekšmetu nedēļu un starpdisciplināro projektu īstenošanā!
Ar vēlējumu, lai vasaras brīvlaikā katram izdodas atpūsties, gūt pozitīvas emocijas un nākamajā mācību gadā ikvienam laimējas piedzīvot to brīdi, kad darbi šķiras un vedas, izjūtot gandarījumu un zināmu lepnumu par paveikto, labajiem darbiem un sasniegumiem, kolēģu savstarpējo izpalīdzību, saku sirsnīgu paldies ne tikai visai Antūžu pamatskolas saimei, bet arī Jums, mīļie vecāki un izglītojamo likumiskie pārstāvji!
Aija Ozoliņa
Antūžu pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā