Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta Nr.LLI-477 "Starptautiska tūrisma maršruta "Strūves ģeodēziskais loks" izveide" (STRUVE) ietvaros Jēkabpils novada speciālisti, projekta darba grupas dalībnieki, un Anykšķu reģionālā parka direkcijas speciālisti devās plānotā tūrisma maršruta testa braucienā no 06. līdz 10.06.2022., kas ir viena no projekta aktivitātēm.
Projekta aktivitātes mērķis bija izpētīt Strūves ģeodēziskā loka punktus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Somijā, gala rezultātā labākos un pieejamākos iekļaujot topošajā tūrisma kampaņā "Strūves ģeodēziskais loks" un tās bukletos.
Brauciens tika uzsākts no Jēkabpils novada pašvaldības un turpinājās Igaunijas virzienā, apskatot Latvijā esošos Strūves ģeodēziskā loka punktus un Igaunijā esošos punktus. Otrā diena tika pavadīta apskatot Igaunijas teritorijā esošos punktus, tai skaitā, UNESCO iekļautos Strūves punktus. Trešajā dienā ceļš veda uz Somiju un ceturtajā dienā uz Igauniju un Latviju, apskatos atlikušos punktus pa ceļam. Piektajā dienā brauciens norisinājās uz Lietuvu. Brauciena mērķis bija apskatīt Strūves punktus un lemt par to iekļaušanu vai neiekļaušanu topošajā tūrisma maršrutā. Tika apmeklētas arī tādas iestādes kā Tartu universitātes observatoriju, kur tika jautāts par sadarbības iespējām maršruta popularizēšanā.
Galvenais secinājums, ko brauciena dalībnieki guva saistībā ar Igauniju un galvenokārt - Somiju, ir tas, ka šajās vietās punkti jāizvēlas ne pēc to nozīmīguma, bet pēc piedāvātā bonusa - skaistajiem skatiem un ainavām. Brauciena dalībnieki secināja, ka tas, ka punkts ir iekļauts UNESCO mantojumā, nenozīmē, ka pati vieta būs ainaviski skaista, sakopta un viegli pieejama tūristiem. Šis fakts spilgti atspoguļojas Latvijas un Lietuvas teritorijā.
Jāatzīmē, ka Jēkabpils novadā esošie punkti - Strūves parks un Daborkalns ir pieejamākās un sakoptākās vietas atskatoties uz Latviju un Lietuvu.
Tūrisma kampaņas materiāli un iekļaujamā informācija tika pārspriesta brauciena laikā un to turpmāk gatavos projekta partneri no Anykšķiem. Tiklīdz infrastruktūras objekts Anykšķu reģionālā parka direkcijas teritorijā būs pabeigts, tiks uzsākta tūrisma kampaņa.
Projekta kopējais finansējums: 850 509.70 EUR (t.sk. ERAF finansējums - 722 933.24 EUR)
Projektu līdzfinansē:
Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. - 2020. gadam
www.latlit.eu; www.europa.eu; www.facebook.com/jekabpils/
Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Jēkabpils pilsētas pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo viedokli.