Lai veicinātu izpratni par psihiskās veselības nozīmi vispārējā veselības stāvokļa uzlabošanā un nostiprināšanā, šī gada 17.febrārī plkst. 18:00 tiek organizēta bezmaksas tiešsaistes lekcija “Psiholoģiskās labsajūtas meistarklase. Psiholoģiskās aizsardzības mehānismi, palīdzoši vai traucējoši?”. Lekcija notiks informatīva pasākuma par garīgo veselību “NODERĪGO pa/DOMU APMAIŅA” ietvaros projektā “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049).
Rūpes par psihisko veselību ir svarīgas jebkuros apstākļos, bet jo īpaši šobrīd, kad COVID - 19 pandēmijas radītie ierobežojumi, neziņa par nākotni un robežas zudums starp darbu un privāto dzīvi radījuši pastiprinātu stresu.
Katram cilvēkam dzīvē ir kāds pārdzīvojums, notikums, par kuru negribas ne domāt, ne dzirdēt, ne just. Kaut kādā mērā tas ir pat vajadzīgs, un to nodrošina mūsu pašu psiholoģiskā aizsardzība. Bet vai mūsu psiholoģiskā aizsardzība ir palīdzoša vai tieši pretēji – tā ir traucējoša mūsu ikdienā? Un no kā tā aizsargā – no ārējiem notikumiem vai no sevis paša? Un kāda tā ir katram no mums?
Lekcijas laikā dalībnieki tiks informēti par šiem un arī citiem ar psihisko veselību saistītiem jautājumiem, kā arī tiks sniegti praktiski ieteikumi psiholoģiskās labsajūtas vairošanai ikdienā.
Lektore – Dr.psyh. psiholoģe- psihoterapeite Alla Plaude.
Lekcijas ilgums 2 stundas. Lekcija norisināsies ZOOM platformā, un dalība tajā ir bez maksas!
Lekcijai iespējams pieteikties līdz 17.februārim plkst.15:00, sūtot e-pastu uz biedriba.gribubut@gmail.com
Informāciju sagatavoja Žanete Tiltiņa, Veselības veicināšanas koordinētāja
Jēkabpils novada Izglītības pārvalde
.
Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049 "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.