Ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrība “DOMUS” sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību projektā “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu Jēkabpilī” (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049) Jēkabpils iedzīvotājiem piedāvā piedalīties pasākumos “Psihologa vadītas informatīvas lekcijas”.
Septembrī tiks uzsākti divi lekciju cikli:
- Jaunajiem vecākiem – vecāku lomas stiprināšana, attiecības ar bērniem – riski un risinājumi. Lekciju laikā tiks stiprinātas dalībnieku zināšanas par ģimenes lomu, mērķiem un uzdevumiem, izskaidrotas raksturīgākās vecumposmu īpatnības un sniegta informācija par bērna vajadzību apmierināšanas/neapmierināšanas ietekmi uz turpmāko bērna attīstību, par pozitīvās disciplinēšanas metodēm un to ietekmi uz bērna personības attīstību, kā arī tiks veidots priekšstats par laulības ilglaicīgumu un partnerattiecībām ģimenē. Mācību programmas īstenošanā akcentējama atbalsta sniegšana, stipro pušu un resursu apzināšana, gūto zināšanu un prasmju praktisks pielietojums. Lekciju ciklā paredzētas astoņas lekcijas, katras lekcijas ilgums - 3 stundas. Pirmā lekcija notiks 22.septembrī no plkst.17.00 – 20.00.
- Iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nākas saskarties ar cilvēkiem, kuriem ir atkarību problēmas (līdzatkarības profilakse). Lekciju laikā tiks runāts par dažādu atkarību problēmām mūsdienu sabiedrībā; par personības attīstību un attiecību veidošanu, par to, kas ir neveselīgas attiecības, kas ir līdzatkarība, kādi ir līdzatkarības modeļi, kāda ir līdzatkarības attīstības līkne; kā samazinot rūpes par citiem, atgūt pašapziņu un prieku par attiecībām, veselīga dzīvesveida pieņemšana atkarību un līdzatkarības gadījumā; kādi ir būtiskākie atkarību/līdzatkarību veidošanās mehānismi; kā atkarības un līdzatkarības ietekmē bērnu audzināšanu un ģimeni; izdegšana, tās profilakse un garīgās veselības higiēna līdzatkarības gadījumā. Lekciju ciklā paredzētas astoņas lekcijas, katras lekcijas ilgums - 3 stundas. Pirmā lekcija notiks 23.septembrī no plkst.17.00 – 20.00.
Pasākumu laikā izmantotās mācību metodes – lekcijas, praktiskie uzdevumi, gadījumu analīze, refleksijas, videomateriālu vai mācību filmu demonstrēšana, individuālais un grupu darbs, mājas uzdevumi, pastāvīga izdales materiālu apguve. Mācību metodika ir vērsta uz to, lai mācību procesā dalībnieki attīstītu apzināšanos (dalībnieki pēc gūtās informācijas apzinās, kāpēc kaut ko ir svarīgi apgūt), zināšanas (spēja zināšanas apvienot ar novēroto rīcību, praksē piedzīvoto situāciju izpratni (zina, kā kaut ko izdarīt) un prasmes (spēj un prot pielietot gūtās zināšanas dzīvē).
Lekcijas tiks organizētas attālināti (ZOOM platformā) un klātienē (Rīgas iela 150, Jēkabpils). Lai mācību procesā tiktu īstenota atbalsta komponente un notiktu grupas dalībnieku savstarpēja mijiedarbība, vēlamais dalībnieku skaits grupā ir 10 – 15 dalībnieki.
Pieteikšanās un sīkāka informācija:
e-pasts domusbiedriba@gmail.com
tālrunis Nr. 22312018.
Lekcijas vadīs ģimenes un audžuģimenes biedrības Domus klīniskā psiholoģe Nadežda Balode.
Informāciju sagatavoja Žanete Tiltiņa, Veselības veicināšanas koordinētāja
Jēkabpils Izglītības pārvalde
Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049 "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.